Про коледж

       Історія коледжу бере свій початок з далеких 30-х років. 2 лютого 1931 р. Народний комісаріат охорони здоров’я України видав наказ про відкриття в місті Бердянську медичного технікуму фельдшерського профілю.

       Протягом свого існування навчальний заклад не раз змінював свою назву: з 1943 до 1946р. - акушерська школа, з 1946 до 1949 р. - фельдшерсько-акушерська школа, з 1954 до 2004 р. -медичне училище, з 2004 року - медичний коледж.

       Назва залежала від його профілю. Тут готували акушерів, фельдшерів, медсестер, фельдшерів — лаборантів.

       В останні роки ведеться підготовка фахівців за спеціальностями „Лікувальна справа», „Сестринська справа», з 2001 року — за спеціальністю „Фармація».

       Сьогодні в коледжі навчається за денною формою понад 800 студентів, за заочною — 240.

       Змінювалась і матеріальна база навчального закладу. До війни це було прекрасне двоповерхове приміщення з гуртожитком, їдальнею, банно-пральним комбінатом. При бомбардуванні міста ця споруда перетворилася на руїни, але в її стінах вже було пусто: майже всі викладачі та студенти пішли на фронт. Завдяки їм в Бердянську були сформовані три військові шпиталі, які пройшли славний шлях до Берліну і Далекого Сходу. На два роки навчання припинилося і розпочалося знову 8 грудня 1943 року.

       Довгий час навчальний заклад не мав власного приміщення.

       У 1958 році училище переселилося в двоповерховий будинок на вулиці Дюміна. У минулому це був маленький гуртожиток, який пристосували під навчальний заклад.

       Тільки у 1976 році училище одержало нову чотириповерхову будівлю, в якій розташувалися ЗО кабінетів і лабораторій, бібліотека з читальною залою, буфет на 100 місць. У 1978 році побудовано актову і спортивну зали, а в 1979 році добудовано роздягальню.

       Велика увага приділяється комп’ютеризації всього навчально-виховного процесу.

       Якісна матеріальна база та ефективна робота колективу дозволили акредитувати й атестувати навчальний заклад як вищий навчальний заклад І рівня.

       У 2001 році медичному коледжу було передано двоповерхове приміщення на території міської лікарні

площею 946 м2, у якому обладнано прекрасний корпус для практичної підготовки студентів з клінічних дисциплін

      Кабінети і лабораторії навчального закладу оснащені сучасним обладнанням, необхідною апаратурою. Тут є електрифіковані стенди, моделі, навчаючі електротренажери, які виготовлені умілими руками викладачів, студентів і лаборантів

        Найбільша гордість коледжу — його педагогічний колектив. Фахову підготовку здійснюють 64 штатні викладачі, серед них два відмінники народної освіти України, 33 спеціалісти вищої категорії, 20 викладачів мають звання викладач-методист, четверо — старший викладач, один — майстер спорту, один — заслужений лікар України, двоє викладачів нагороджені Грамотою Верховної Ради України. Щорічно колектив коледжу поповнюється молодими ініціативними педагогами. З метою підвищення фахової майстерності викладачів діє методична рада, клуб „Співдружність», „Педагогічна майстерня», школа викладача-початківця. Своїм досвідом педагоги діляться з колегами і на сторінках журналів та газет. Привернули до себе увагу публікації Іванченко Р.І., Дікарєвої Г.Ф. та Рибалко О.М. в журналі «Освіта. Технікуми, коледжі». Видавництвом „Здоров’я» надруковано „Посібник з терапії» Бондаренко А.Д., який користується попитом серед викладачів медичних коледжів.

       Зараз цим видавництвом готується друк посібника з модульного контролю в терапії, авторами якого є Бондаренко А.Д. та Фойняк В.М. Викладачі навчального закладу вміло використовують активні та інноваційні форми і методи навчання: інтегровані, театралізовані заняття, конференції, «круглі столи», ділові та рольові ігри. Велика увага приділяється педагогіці співробітництва, гуманізації та демократизації навчально-виховного процесу.

        Навчальний заклад пишається своїми вихованцями. За 75 років ним підготовлено близько 20 тисяч висококваліфікованих медичних фахівців. Багато з них продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації, очолюють лікарні, працюють завідувачами відділень, медичними сестрами, фельдшерами швидкої допомоги, чесно виконуючи свій професійний обов’язок, примножуючи славу рідної aima mater.

        У коледжі діє налагоджена система студентського самоврядування, що дає змогу зробити навчально-виховний процес більш усвідомленим, пробудити активність студентів, сформувати в них навички громадської роботи, прищепити почуття відповідальності за свої вчинки.

      Вже три роки в навчальному закладі діє громадська молодіжна організація „Молодь за майбутнє», члени якої ведуть просвітницьку роботу в школах міста та району щодо попередження шкідливих звичок у молоді та пропагування здорового способу життя, виступають з благодійними концертами в школі-інтернаті, у міському притулку, у реабілітаційному центрі
Колектив викладачів велику увагу приділяє вихованню всебічно розвиненої особистості, роботі з обдарованими дітьми. У коледжі працюють предметні гуртки, клуби за інтересами („Спарта», „Юність», „Червона калина», „Супутник», „Довіра», „Джерело»), гуртки художньої самодіяльності.

Про свою роботу гуртківці звітують на студентській науковій конференції, до складу журі якої входять не тільки викладачі коледжу, а й науково-педагогічні працівники університету та академії міста.

Студенти коледжу беруть участь у конкурсах „Кращий за професією» у міських дебатах, змаганнях поліглотів, іграх „Що? Де? Коли?», „Брейн -рингу»

Велика увага приділяється спорту. У навчальному закладі працюють секції з волейболу, баскетболу, шейпінгу, атлетичної гімнастики. Збірна команда дівчат з волейболу та збірна команда юнаків з баскетболу неодноразово були призерами міських і обласних змагань серед навчальних закладів спортивного товариства „Спартак».

       Відмінники навчання і найбільш активні в суспільному житті студенти отримують іменну стипендію їм. В. Хавкіна, стипендії Верховної Ради України, Президента України.

       Традиційним стало проведення спортивних конкурсів та змагань
Педагоги коледжу скеровують свою роботу на прищеплення студентам доброти, чуйності, поваги до людей похилого віку. З цією метою створено загін „Милосердя», який вже багато років надає допомогу тяжкохворим інвалідам війни, праці вдома.